Szybki

kontakt

Dane teleadresowe gabinetu

 • "JACH" Waldemar Kania sp. j.

  ul. Zygmunta Krasińskiego 2
  lokal 25 (II piętro)

  20-709 Lublin
  (róg ul. T. Zana)

 • Telefon: 662-458-599
 • E-mail: biuro@jachwk.pl

Rehabilitacja

fizykoterapia

Fizykoterapia to część fizjoterapii wykorzystująca w celach leczniczych czynniki fizykalne, pochodzące ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie, np: ciepło, pole elektryczne, prądy elektryczne, drgania mechaniczne, czy różnego rodzaju promieniowanie.

Zabiegi stosowane w naszym centrum to:

 • krioterapia miejscowa parami azotu
 • galwanizacja
 • jonoforeza
 • elektrostymulacja
 • prądy diadynamiczne
 • prądy interferencyjne
 • prądy Kotza
 • prądy Traubert'a
 • TENS
 • biostymulacja laserowa
 • ultradźwięki
 • fonoforeza
 • sollux
 • pole magnetyczne

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA PARAMI AZOTU

Stosowana jest ona głównie w okresie wczesnych urazów, gdyż pomagają w zmniejszeniu bólu, procesu zapalnego, obrzeków, zwiększeniu zakresu ruchu w stawie, zwiększają siłę mięśniowa. Dzieki krioterapii czas rekonwalescencji stawu po urazie znacznie sie skraca.

Zabieg polega na ochładzaniu chorego miejsca ciekłym azotem o temperaturze ok. -150 st. C do -180 st. C. Zabieg powtarza się średnio 10 razy, a jego czas wynosi od 1 do 4 minut.

Wskazania do krioterapii to:

- świeże urazy (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, naderwania mięśni, uszkodzenia ścięgien, uszkodzenia więzadeł),
- przeciążeniowe odczyny zapalne stawów, ścięgien i mięśni,
- choroby zwyrodnieniowe stawów,
- wszystkie choroby reumatoidalne narządów ruchu,
- zmiany zapalne stawów o podłożu metabolicznym – dna (skaza moczanowa),
- stwardnienie rozsiane,
- niedowłady i przykurcze spastyczne kończyn w przebiegu porażenia połowicznego.

MASAŻ PODCIŚNIENIOWY

Masaż podciśnieniowy połączony z elektroterapią z zastosowaniem aparatu BTL VAC. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu, wyposażonemu w specjalne przyssawki, zabieg łączy działanie wybranego rodzaju prądu z działaniem masażu podciśnieniowego skóry. Masaż ten poprawia metabolizm tkanek i wydolność układu krwionośnego. Daje to w efekcie skuteczniejsze działanie terapeutyczne niż oddzielne zastosowanie tych zabiegów. Zabieg wskazany w leczeniu: zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn, zespołów bólowych kręgosłupa, zaników mięśni w wyniku bezczynności, stanów pourazowych i pooperacyjnych mięśni, reumatyzmu tkanek miękkich, nerwobólów.

NOWOŚĆ! GŁĘBOKA STYMULACJA ELEKTRYCZNA

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna przy użyciu aparatu SALUS-TALENT Pierwsze w Lublinie takie urządzenie magnetoterapeutyczne, za pomocą którego można uzyskać podczas stosowania subiektywnie odczuwalną intensywność, a także indukcję magnetyczną rzędu 2,5 tesli przy częstotliwości do 50 Hz.

Jest to bezinwazyjna terapia o najgłębszym przenikaniu w głąb tkanki aż na 10 cm!

ZASADA DZIAŁANIA

Ludzkie ciało stanowi dobry przewodnik dla pola magnetycznego. W momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego, tkanki organizmu są stymulowane w miarę penetracji tego pola w głąb organizmu. Pobudza to w następstwie komórki nerwowe, mięśnie oraz naczynia krwionośne.

W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej działającej jedynie na powierzchni, stymulacja wywołana silnym polem magnetycznym przenika głęboko do wnętrza organizmu, pobudzając tkanki. Głębokość penetracji sięga do 10 cm.

WSKAZANIA DO GŁĘBOKIEJ STYMULACJI ELEKTROMAGNETYCZNEJ

Schorzenia kręgosłupa: ostry/przewlekły ból, rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe Zaburzenia układu nerwowego: uszkodzenie nerwów obwodowych Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego: zwyrodnienie stawów, RZS, zamrożony bark (ograniczenie ruchów wskutek zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych).

Zaburzenia układu moczowo-płciowego: ból prostaty Rehabilitacja sportowa Osłabienie i zaniki mięśni

KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem za pomocą indywidualnie dobranych do potrzeb pacjenta ćwiczeń o działaniu miejscowym lub ogólnoustrojowym. Najczęściej stosowane przez nas ćwiczenia to: ćwiczenia bierne, ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia wspomagane i samowspomagane, ćwiczenia czynne wolne, ćwiczenia z oporem, ćwiczenia synergistyczne, ćwiczenia propriorecepcji i stabilizujące.

Proponujemy również indywidualną pracę z pacjentem w trakcie której dostosowujemy wybrane techniki do Państwa potrzeb i dolegliwości. Wykorzystujemy elementy terapii manualnej, która obejmuje leczenie odwracalnych zaburzeń czynnościowych narządu ruchu takich jak czynnościowe zablokowania stawów, zaburzenia funkcji mięśni i więzadeł, zaburzenia w obrębie skóry, tkanki podskórnej i powięzi oraz zaburzenia złożonych stereotypów ruchowych, postawnych, napięć mięśniowych oraz oddechowych. Terapia ta wykonywana jest bezpośrednio rękami terapeuty bez użycia żadnych aparatów i urządzeń. Jej celem jest usunięcie wykrytych zaburzeń i związanych z nimi objawów bólowych. Poprzedzona jest zawsze badaniem i oceną postawy. Techniki stosowane w terapii manualnej to techniki tkanek miękkich, masaż funkcyjny, masaż poprzeczny, trakcje, mobilizacje, manipulacje, ćwiczenia lecznicze.

KINESIOTAPING

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat 80 przez Japończyka dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalny plaster o właściwościach zbliżonych do do parametrów skóry, niezawierający leków ani lateksu, a więc hipoalergiczny, odporny na działanie wody i umożliwiający przepływ powietrza. Pracujemy tylko na oryginalnych plastrach!

MASAŻ

Masaż jest to oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu, przy biernym zachowaniu osoby masowanej. Ten rodzaj zabiegów ma ogromny wpływ na cały organizm ludzki, tzn. na skórę, kankę podskórną, mięśnie i stawy.

JEGO DZIAŁANIE

 • poprawia odżywianie, jędrność i elastyczność skóry (zwalczanie cellulitu)
 • przyspiesza krążenie krwi i limfy poprawia napięcie i elastyczność mięśni (działanie rozluźniające)
 • zwiększa zdolność mięśni do pracy i regeneruje je po wysiłku
 • poprawia pracę układu krążenia
 • ułatwia odpływ krwi żylnej
 • zmniejszając opór krwi w tętnicach ułatwia pracę serca
 • łagodzi objawy stresu, działa uspokajająco i relaksująco

OFERUJEMY

Masaż klasyczny, segmentarny, relaksacyjny i sportowy.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny to nowoczesna i skuteczna metoda masażu, która pobudza naturalne krążenie limfy a tym samym leczy między innymi przewlekłe obrzęki, niewydolność żył, cellulit, zapobiega powstawaniu żylaków oraz stanowi doskonałe uzupełnienie opieki pooperacyjnej i zabiegach liposukcji. System Lyphastim firmy BTL ma zastosowanie zarówno w rehabilitacji, praktyce lekarskiej, salonach fitness&wellness oraz centrach SPA.

TERAPIA STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH

Staw skroniowo-żuchwowy jest stawem parzystym, łączącym dolną szczękę z czaszką. Stawy skroniowo-żuchwowe są stawami silnie wykorzystywane w ciągu całej doby. Stąd też możliwość występowania licznych przeciążeń nie tylko w ich obrębie, ale dysfunkcji całego organizmu. Stawy te wykonują  ok. 1800 ruchów otwierania oraz zamykania jamy ustnej w ciągu dnia, działając nieświadomie. Biorą udział w czynnościach jedzenia, ziewania, mówienia, podczas szczotkowania zębów, śpiewania. Stawy skroniowo- żuchwowe są powiązane funkcjonalnie, przez otaczające je mięśnie i więzadła, z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Przez to też występujące bóle głowy, szyi mogą być wynikiem ich nieprawidłowego funkcjonowania.

Objawy dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych:

 • niemożność otwierania ust/ zamykania ust,
 • nadmierna ruchomość stawu, „trzaski” stawowe,
 • zacinanie się stawu,
 • bóle szczęki, głowy, karku, szyi, ramion,
 • bóle uszu, szumy uszne, dzwonienie w uszach,
 • zawroty głowy i mdłości,
 • bóle głowy, również migrenowe

W celu leczenia stawu skroniowo- żuchwowego stosuje się metody terapeutyczne takie jak: terapię manualną, mobilizacje tkanek miękkich wewnętrznie i z zewnątrz stawu, poizometryczne relaksacje mięśni, kinesiotaping, fizykoterapia zmniejszająca stany zapalne. Najważniejsze jest zebranie wywiadu i zbadania pacjenta, na podstawie którego można zastosować najodpowiedniejszą metodę leczenia. Ważna jest też nauka rozluźniania w warunkach domowych, dlatego wskazana jest autoterapia.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.